XS508B1DAM12
Schneider Electric
Prodotto No:
XS508B1DAM12
Produttore:
Schneider Electric
Descrizione:
INDUCTIVE PROXIMITY SENSORS XS,
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.059" (1.5mm)
Output Type NO, 2-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series -
Package / Case Cylinder, Threaded - M8
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 12V ~ 48V