XS508BLPBM12
Schneider Electric
Prodotto No:
XS508BLPBM12
Produttore:
Schneider Electric
Descrizione:
INDUCTIVE SENSOR 58VDC 200MA XS
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.059" (1.5mm)
Output Type PNP, 3-Wire
Response Frequency -
Shielding Shielded
Product Status Active
Indicator LED
Series XS
Package / Case Cylinder, Threaded - M8
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 12V ~ 48V