XS618B4PAM12
Schneider Electric
Prodotto No:
XS618B4PAM12
Produttore:
Schneider Electric
Descrizione:
INDUCTIVE PROXIMITY SENSORS XS,
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67, IP69K
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.472" (12mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series -
Package / Case Cylinder, Threaded - M18
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 12V ~ 48V