ZL2004ALNFT1
Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
ZL2004ALNFT1
Pacchetto:
32-QFN (5x5)
Descrizione:
IC REG CTRLR BUCK PMBUS 32QFN
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier -
Serial Interfaces I²C, PMBus, SMBus
Output Type PWM Signal
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Clock Sync Yes
Supplier Device Package 32-QFN (5x5)
Number of Outputs 1
Duty Cycle (Max) 95%
Function Step-Down
Control Features Current Limit, Enable, Power Good, Soft Start, Tracking
Series -
Output Phases 1
Package / Case 32-VFQFN Exposed Pad
Frequency - Switching 200kHz ~ 1.4MHz
Mfr Renesas Electronics America Inc
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 14V