ZW10F15CD1
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Prodotto No:
ZW10F15CD1
Descrizione:
SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V
In magazzino : 1217
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Position 0.345" (8.8mm)
Operating Temperature -40°C ~ 120°C
Release Force 13gf
Ingress Protection IP00
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Lever, Straight
Current Rating (Amps) 100mA (AC)
Circuit SPDT
Mounting Type Chassis Mount
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Product Status Active
Series ZW
Switch Function On-Mom
Operating Force 66gf
Overtravel 0.039" (1.0mm)
Voltage Rating - AC 125 V
Electrical Life 10,000 Cycles
Mfr Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Pretravel 0.188" (4.8mm)
Features -
Package Tray
Base Product Number ZW10
Differential Travel 0.028" (0.7mm)