02510SS-12J-AT-00
NMB Technologies Corporation
Product No:
02510SS-12J-AT-00
Description:
FAN AXIAL 25X10MM 12VDC WIRE
User Guide
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM -
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Width 10.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure -
Bearing Type Sleeve
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 25mm L x 25mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 30000 Hrs @ 40°C