0603W225K6R3XD
Aillen
Product No:
0603W225K6R3XD
Manufacturer:
Aillen
Description:
CAP.,SMD,0603,X5R,2.2F,10%,6.3V
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Series 603
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr Aillen
Capacitance 2.2 µF