09225SA-12N-EL-D0
NMB Technologies Corporation
Product No:
09225SA-12N-EL-D0
Description:
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
User Guide
Air Flow 51.2 CFM (1.43m³/min)
Noise 32.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.160A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 6 ~ 13.8VDC
RPM 3100 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Width 25.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.180 in H2O (44.8 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 92mm L x 92mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C
Material - Blade Plastic
Series 09225SA
Power (Watts) 1.92 W