09225VA-24N-AL-00
NMB Technologies Corporation
Product No:
09225VA-24N-AL-00
Description:
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
User Guide
Air Flow 77.0 CFM (2.16m³/min)
Noise 45.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.220A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 14 ~ 27.6VDC
RPM 4500 RPM
Width 25.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.390 in H2O (97.1 Pa)
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 92mm L x 92mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C
Material - Blade Plastic
Series 09225VA
Power (Watts) 5.3 W