09225VA-24Q-EL-00
NMB Technologies Corporation
Product No:
09225VA-24Q-EL-00
Description:
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
User Guide
Air Flow 96.4 CFM (2.70m³/min)
Noise 51.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.380A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 14 ~ 27.6VDC
RPM 5600 RPM
Width 25.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.600 in H2O (149.5 Pa)
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 92mm L x 92mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 100000 Hrs @ 25°C
Material - Blade Plastic
Series 09225VA
Power (Watts) 9.1 W