22759/32-22-92CS2621
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Product No:
22759/32-22-92CS2621
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG 600V W/R
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.005" (0.13mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Ratings -
Series MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A0111
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/34
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White, Red Stripe
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.043" (1.09mm)