22759/42-24-9CS2620
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Product No:
22759/42-24-9CS2620
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 24AWG WHT
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.009" (0.23mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Ratings -
Series MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A0816
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/36
Conductor Material Copper Alloy, Nickel Coated
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.045" (1.14mm)