232-0048-0127-S
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
232-0048-0127-S
Description:
RECT SIL SPONGE CORE MON 4.8X12.
User Guide
Operating Temperature -50°C ~ 200°C
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape Rectangle
Plating - Thickness -
Material Monel Alloy
Product Status Active
Series -
Type Gasket
Length 9.843" (250.00mm)
Shelf Life Start -
Mfr TE Connectivity AMP Connectors
Plating -
Height 0.189" (4.80mm)
Shelf Life -
Package Bag
Attachment Method -
Width 0.500" (12.70mm)