Home / Feed Through Capacitors / 2404-000-U2M0-500MLF
minImg
2404-000-U2M0-500MLF
Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Product No:
2404-000-U2M0-500MLF
Description:
CAP FEEDTHRU 50PF 20% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -
Insertion Loss -
DC Resistance (DCR) (Max) -
Tolerance ±20%
Voltage - Rated -
Size / Dimension 0.227" Dia x 0.375" L (5.77mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient U2M
Height (Max) -
Product Status Active
Ratings -
Series 2404
Package / Case Axial - Threaded Terminals
Mfr Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Capacitance 50 pF