241A18270X-ERSATZ
Conec
Product No:
241A18270X-ERSATZ
Description:
CONN D-SUB HD PLUG 26P R/A SLDR
In Stock : 60
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 3A
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.314" (7.98mm)
Connector Type Plug, Male Pins
Features Filter, Grounding Indents, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A) High Density
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Number of Rows 3
Number of Positions 26
Color Black
Contact Finish Thickness Flash
Flange Feature Housing/Shell (4-40)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Contact Form -
Series 241A