241A29490XE
Conec
Product No:
241A29490XE
Ingress Protection IP20
Voltage Rating 100V
Current Rating (Amps) 7.5A
Product Status Active
Wire Gauge -
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Primary Material Metal
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Number of Positions 15
Color Black
Contact Finish Thickness Flash
Flange Feature Housing/Shell (M3)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Contact Form Machined
Series 241A