242A29080XE
Conec
Product No:
242A29080XE
Ingress Protection IP20
Voltage Rating 100V
Current Rating (Amps) 7.5A
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Features Board Lock, Filter
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Primary Material Metal
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Number of Positions 25
Color Black
Contact Finish Thickness Flash
Contact Form Machined
Series 242A