Home / Feed Through Capacitors / 2430-003-X5F0-102MLF
minImg
2430-003-X5F0-102MLF
Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Product No:
2430-003-X5F0-102MLF
Description:
CAP FEEDTHRU 1000PF 200V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Insertion Loss -
DC Resistance (DCR) (Max) -
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 200V
Thread Size 6-32
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 0.156" Dia x 0.350" L (3.96mm x 8.90mm)
Temperature Coefficient X5F
Height (Max) -
Product Status Active
Ratings -
Series 2430
Package / Case Axial, Bushing
Mfr Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Capacitance 1000 pF
Package Bulk
Current 5 A