2432-032-X5U0-402M
Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Product No:
2432-032-X5U0-402M
Description:
CAP FEEDTHRU 4000PF 2KV AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Insertion Loss -
DC Resistance (DCR) (Max) -
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Thread Size 3/8
Size / Dimension 0.500" Dia x 0.874" L (12.70mm x 22.20mm)
Temperature Coefficient X5U
Height (Max) -
Product Status Active
Ratings -
Series 2432
Package / Case Axial, Bushing - 2 Hooked Leads
Mfr Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Capacitance 4000 pF
Package Bulk
Current 20 A