243A10070XE
Conec
Product No:
243A10070XE
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection IP20
Voltage Rating 100 V
Contact Finish Thickness Flash
Current Rating (Amps) 7.5 A
Product Status Active
Convert To (Adapter End) D-Sub, 25 Pin Male
Includes 3 pcs - 1 Connector, 2 Jack Screws
Series 243A
Connector Style Connector Saver
Mfr Conec
Housing Color Silver
Features Filter
Package Bulk
Convert From (Adapter End) D-Sub, 25 Pin Female