2482-012-X5U0-101M
Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Product No:
2482-012-X5U0-101M
Description:
CAP FEEDTHRU 100PF 300V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Insertion Loss -
DC Resistance (DCR) (Max) -
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 300V
Thread Size -
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 0.195" Dia x 0.250" L (4.95mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient X5U
Height (Max) -
Product Status Active
Ratings -
Series 2482
Package / Case Axial - No Leads
Mfr Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Capacitance 100 pF