Home / Feed Through Capacitors / 2499-003-X5U0-102PLF
minImg
2499-003-X5U0-102PLF
Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Product No:
2499-003-X5U0-102PLF
Description:
CAP FEEDTHRU 1000PF 500V AXIAL
In Stock : 238
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Insertion Loss 20dB @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max) -
Tolerance 0%, +100%
Voltage - Rated 500V
Thread Size 12-28
Size / Dimension 0.250" Dia x 0.468" L (6.35mm x 11.89mm)
Temperature Coefficient X5U
Height (Max) -
Product Status Active
Ratings -
Series 2499
Package / Case Axial, Bushing
Mfr Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Capacitance 1000 pF
Package Bulk
Current 20 A