Home / Feed Through Capacitors / 2499-003-X7R0-101MLF
minImg
2499-003-X7R0-101MLF
Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Product No:
2499-003-X7R0-101MLF
Description:
CAP FEEDTHRU 100PF 250V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Insertion Loss -
DC Resistance (DCR) (Max) -
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 250V
Thread Size 12-28
Size / Dimension 0.250" Dia x 0.468" L (6.35mm x 11.89mm)
Temperature Coefficient X7R
Height (Max) -
Product Status Active
Ratings -
Series 2499
Package / Case Axial, Bushing
Mfr Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Capacitance 100 pF
Package Bulk
Current 20 A