Home / Flat Ribbon Cables / 302-28-64-GR-0300F
minImg
302-28-64-GR-0300F
CNC Tech
Product No:
302-28-64-GR-0300F
Description:
CBL RIBN 64COND 0.05 GRAY 300'
User Guide
Operating Temperature 105°C
Shielding Unshielded
Product Status Obsolete
Wire Gauge 28 AWG
Ratings UL Style 2651
Ribbon Thickness 0.035" (0.89mm)
First Conductor Mark Red
Series -
Length 300.0' (91.44m)
Ribbon Width -
Voltage 300 V
Mfr CNC Tech
Pitch 0.050" (1.27mm)
Conductor Strand 7 Strands / 36 AWG
Features -
Package Box
Insulation Resistance 100MOhms