38A04-0016-200 FL
3M
Product No:
38A04-0016-200 FL
Manufacturer:
3M
Description:
BRANCH MINI-CLAMP LINK CONN
In Stock : 16
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 4
Color Black
Contact Finish Thickness 7.87µin (0.200µm)
Contact Finish Gold
Contact Type -
Row Spacing -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type -
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Series Mini-Clamp II, 387
Wire Type Ribbon Cable
Mfr 3M
Pitch 0.079" (2.00mm)