Home / Tape / 3M5557-4.5MM-DISC-100
minImg
3M5557-4.5MM-DISC-100
3M (TC)
Product No:
3M5557-4.5MM-DISC-100
Manufacturer:
3M (TC)
Description:
TAPE INDICAT WHT 0.18" DIA 100PK
In Stock : 62
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Usage Water Indication
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color White
Backing, Carrier Paper
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0102" (10.2 mils, 0.259mm)
Series 5557
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Indicator
Width 0.18" (4.50mm) dia