3SU11501HA203FH0
Siemens
Product No:
3SU11501HA203FH0
Description:
EM. STOP MUSHROOM PUSHBUTTON. 40
User Guide
Reset Operation Pull
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Termination Style Spring Terminal
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.30mm Dia
Current Rating (Amps) 10A (AC/DC)
Circuit DPST-NO/NC
Illumination Voltage (Nominal) -
Includes -
Series 3SU1
Voltage Rating - DC 500 V
Switch Function On-Off, Off-On
Voltage Rating - AC 500 V