3SU11501HB201CJ0
Siemens
Product No:
3SU11501HB201CJ0
Description:
EMERG-STOP, TWIST RELEASE RED MH
User Guide
Reset Operation Twist
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Termination Style Screw Terminal
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.30mm Dia
Current Rating (Amps) 10A (AC/DC)
Circuit SPST-NC
Illumination Voltage (Nominal) -
Includes -
Series 3SU1
Voltage Rating - DC 500 V
Switch Function On-Off
Voltage Rating - AC 500 V