Home / Circuit Breakers / 413-L11-N2-1364-80A
minImg
413-L11-N2-1364-80A
E-T-A
Product No:
413-L11-N2-1364-80A
Description:
CIR BRKR THRM 80A 115VAC 28VDC
User Guide
Actuator Type Push-Pull Plunger
Approval Agency CSA C22.2 No 235, UL1077
Current Rating (Amps) 80A
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 413
Voltage Rating - DC 28 V
Voltage Rating - AC 115 V