Home / Circuit Breakers / 4130-G211-K4M1-30A
minImg
4130-G211-K4M1-30A
E-T-A
Product No:
4130-G211-K4M1-30A
Manufacturer:
E-T-A
Description:
CIR BRKR THRM 30A 240VAC 50VDC
User Guide
Actuator Type Push to Reset
Approval Agency CSA C22.2 No 235, IEC 60934, UL1077
Current Rating (Amps) 30A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 4130
Voltage Rating - DC 50 V
Voltage Rating - AC 240 V