Home / Circuit Breakers / 4130-G211-K4M1-70A
minImg
4130-G211-K4M1-70A
E-T-A
Product No:
4130-G211-K4M1-70A
Description:
CIR BRKR THRM 70A 240VAC 50VDC
User Guide
Actuator Type Push to Reset
Approval Agency CSA C22.2 No 235, IEC 60934, UL1077
Current Rating (Amps) 70A
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 4130
Voltage Rating - DC 50 V
Voltage Rating - AC 240 V