Home / Circuit Breakers / 4230-T110-K0BU-13A
minImg
4230-T110-K0BU-13A
E-T-A
Product No:
4230-T110-K0BU-13A
Manufacturer:
E-T-A
Description:
CIR BRK THERM-M 13A 277VAC/60VDC
User Guide
Actuator Type Lever
Approval Agency CSA C22.2 No 235, UL489
Current Rating (Amps) 13A
Mounting Type DIN Rail
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 4230-T
Voltage Rating - DC 60 V
Voltage Rating - AC 277 V