Home / Circuit Breakers / 4230-T110-K0BU-50A
minImg
4230-T110-K0BU-50A
E-T-A
Product No:
4230-T110-K0BU-50A
Description:
CIR BRK THERM-M 50A 240VAC/60VDC
Approval Agency CSA C22.2 No 235, UL489
Current Rating (Amps) 50A
Series 4230-T
Voltage Rating - DC 60 V
Voltage Rating - AC 277 V