Home / Circuit Breakers / 4230-T110-K0DU-32A
minImg
4230-T110-K0DU-32A
E-T-A
Product No:
4230-T110-K0DU-32A
Description:
CIR BRK THERM-M 32A 277VAC/60VDC
Approval Agency CSA C22.2 No 235, UL489
Current Rating (Amps) 32A
Series 4230-T
Voltage Rating - DC 60 V
Voltage Rating - AC 277 V