Home / Circuit Breakers / 4230-T120-K0BE-10A
minImg
4230-T120-K0BE-10A
E-T-A
Product No:
4230-T120-K0BE-10A
Description:
CIR BRKR THERM 10A 480VAC/125VDC
User Guide
Actuator Type Lever
Approval Agency CSA C22.2 No 235, UL1077
Current Rating (Amps) 10A
Series 4230-T
Voltage Rating - DC 125 V
Voltage Rating - AC 480 V