Home / Circuit Breakers / 4230-T130-K0BE-1.2A
minImg
4230-T130-K0BE-1.2A
E-T-A
Product No:
4230-T130-K0BE-1.2A
Manufacturer:
E-T-A
Description:
CIR BRK THERM 1.2A 480VAC/125VDC
User Guide
Actuator Type Lever
Approval Agency CSA C22.2 No 235, UL489
Current Rating (Amps) 1.2A
Mounting Type DIN Rail
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 4230-T
Voltage Rating - DC 125 V
Voltage Rating - AC 480 V