Home / Circuit Breakers / 4230-T130-K0BE-13A
minImg
4230-T130-K0BE-13A
E-T-A
Product No:
4230-T130-K0BE-13A
Description:
CIR BRKR THERM 13A 480VAC/125VDC
Approval Agency CSA C22.2 No 235, UL489
Current Rating (Amps) 13A
Series 4230-T
Voltage Rating - DC 125 V
Voltage Rating - AC 480 V