Home / Circuit Breakers / 4230-T130-K0CE-16A
minImg
4230-T130-K0CE-16A
E-T-A
Product No:
4230-T130-K0CE-16A
Description:
CIR BRKR THERM 16A 480VAC/125VDC
In Stock : 26
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Actuator Type Lever
Approval Agency CSA C22.2 No 235, UL1077
Current Rating (Amps) 16A
Series 4230-T
Voltage Rating - DC 125 V
Voltage Rating - AC 480 V