Home / Circuit Breakers / 4230-T130-K0CE-20A
minImg
4230-T130-K0CE-20A
E-T-A
Product No:
4230-T130-K0CE-20A
Description:
CIR BRKR THERM 20A 480VAC/125VDC
In Stock : 4
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Actuator Type Lever
Approval Agency CSA C22.2 No 235, UL1077
Current Rating (Amps) 20A
Series 4230-T
Voltage Rating - DC 125 V
Voltage Rating - AC 480 V