447-K-H-FN-200A
E-T-A
Product No:
447-K-H-FN-200A
Manufacturer:
E-T-A
Description:
CIR BRKR THRM-MAG 200A 28VDC
User Guide
Actuator Type Push to Reset
Approval Agency CSA C22.2 No 235, UL1077
Current Rating (Amps) 200A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 447
Voltage Rating - DC 28 V