449-K-H-FN-125A
E-T-A
Product No:
449-K-H-FN-125A
Manufacturer:
E-T-A
Description:
CIR BRKR THRM-MAG 125A 28VDC
User Guide
Actuator Type Push to Reset
Approval Agency CSA C22.2 No 235, UL1077
Current Rating (Amps) 125A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 449
Voltage Rating - DC 28 V