44A0111-26-9-1KF/1
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Product No:
44A0111-26-9-1KF/1
Description:
HOOK-UP STRND 26AWG 600V WHITE
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.0031" (0.080mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinyl Fluoride (PVF)
Product Status Active
Wire Gauge 26 AWG
Ratings -
Series MIL-W-81044 and MIL-C-27500, 44A0111
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 19/38
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.034" (0.86mm)