44A1121-22-0/9-90-US
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Product No:
44A1121-22-0/9-90-US
Description:
CABLE 2COND 22AWG BLK/WHITE SHLD
User Guide
Operating Temperature 150°C
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Ratings -
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 19/34
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color Black, White
Features -
Package Bag
Jacket (Insulation) Diameter 0.132" (3.35mm)