44A1121-24-0/9-9-MX
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Product No:
44A1121-24-0/9-9-MX
Description:
CABLE 2CON 24AWG WHT SHLD FEET
In Stock : 2907
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 150°C
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Ratings -
Series -
Shield Coverage 85%
Length Enter Number of Feet in Order Quantity
Conductor Insulation Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 19/36
Features -
Package Digi-Spool®, Continuous Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.118" (3.00mm)