Home / Crystals / 495-24.8832-2JB4I8
minImg
495-24.8832-2JB4I8
Renesas Electronics America Inc
Product No:
495-24.8832-2JB4I8
Description:
CRYSTAL 24.8830MHZ 10PF SMD
User Guide
Load Capacitance 10pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) -
Frequency Stability ±20ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Ratings -
Series -
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Renesas Electronics America Inc
Frequency 24.883 MHz