Home / Oscillators / 4HF156250Z3BACUGI
minImg
4HF156250Z3BACUGI
Renesas Electronics America Inc
Product No:
4HF156250Z3BACUGI
Description:
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 90mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series 4HF
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output LVPECL
Mfr Renesas Electronics America Inc
Base Resonator MEMS
Frequency 156.25 MHz