Home / Oscillators / 4HF156253Z3ABCUGI8
minImg
4HF156253Z3ABCUGI8
Renesas Electronics America Inc
Product No:
4HF156253Z3ABCUGI8
Description:
MEMS OSC XO 156.2530MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 95mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVPECL
Mfr Renesas Electronics America Inc
Base Resonator MEMS
Frequency 156.253 MHz