Home / Oscillators / 4MA133333Z3BACUGI8
minImg
4MA133333Z3BACUGI8
Renesas Electronics America Inc
Product No:
4MA133333Z3BACUGI8
Description:
MEMS OSC XO 133.3330MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 95mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series 4MA
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output LVPECL
Mfr Renesas Electronics America Inc
Base Resonator MEMS
Frequency 133.333 MHz