Home / Modular - Flat Cable / 511-26-08-SV-0025F
minImg
511-26-08-SV-0025F
CNC Tech
Product No:
511-26-08-SV-0025F
Manufacturer:
CNC Tech
Description:
CABLE MOD FLAT 8COND 25' PRE-CUT
User Guide
Operating Temperature -
Length - Coil Retracted -
Coil Diameter -
Cable Type Straight
Cable Width 0.346" (8.80mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Shielding Unshielded
Product Status Obsolete
Wire Gauge 26 AWG
Series -
Length 25.0' (7.62m)
Cable Height 0.097" (2.46mm)