Home / Oscillators / 520M15DT20M0000
minImg
520M15DT20M0000
CTS-Frequency Controls
Product No:
520M15DT20M0000
Description:
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ SNWV
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±1.5ppm
Current - Supply (Max) 2mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series 520
Function -
Type TCXO
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output Clipped Sine Wave
Mfr CTS-Frequency Controls
Base Resonator Crystal
Frequency 20 MHz